Personal

Prefektur

Prefekt Jaan Grünberg

Studierektorer och samordnare

Studierektor Magnus Strand
Sektoransvarig Handelsrätt Magnus Strand

Samtlig personal

Namn Telefon Epost
Kjell Adolfsson +46 18 4711243 kjell.adolfsson@handels.uu.se
Johan Huldt +46 18 4710000 johan.huldt@fek.uu.se
Jérôme Monsenego +46 18 4710000 jerome.monsenego@fek.uu.se
Johanna Norberg +46 18 4711240 johanna.norberg@handels.uu.se
Aina Rasool +46 18 4711359 aina.rasool@fek.uu.se
Lena Rönnberg +46 18 4711244 lena.ronnberg@handels.uu.se
Magnus Strand +46 18 4711242 magnus.strand@fek.uu.se
Sanna Thorslund +46 18 4712723 sanna.thorslund@fek.uu.se

Adresser och telefonnummer

Studentexpedition och studievägledning Kontaktuppgifter
Postadress Box 513
S-751 20 UPPSALA
SWEDEN
Besöksadress Ekonomikum
Kyrkogårdsgatan 10
Telefon +46 (0)18 471 00 00
Telefax +46 (0)18 471 68 10
E-post info@fek.uu.se